0224 224 85 85 info@mukaddesozcan.com Pzt - Cmt: 9.00 - 19.00

10 dakikada 10 Yaş Gençleşme

Doktor koltuğuna oturduktan 8-10 dakika sonra o koltuktan yaklaşık 10 yaş gençleşmiş olarak kalkmak kulağa hoş gelse de gerçekleşmesi mümkün değil diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Gençlik ve güzellik arzusu giderek daha çok sayıda insanı etkiliyor. Her gün yeni yöntemler, cihazlar, çeşit çeşit kozmetik maddeler, bitkilerden hazırlanan formüller, gıda ve ilaç önerileri gazete, televizyon ve internet yoluyla zihinlerimize kazınıyor. Bunların bir kısmı bu dev sektörün ticari birer parçasıyken, bazıları gerçekten de mucizevî bir şekilde işe yarıyor. Dolgu maddeleriyle kırışıklık tedavisi de bu yöntemler den birisi. Yaklaşık 20 yıldır milyonlarca kişide uygulanan dolgu maddelerinin içerikleri giderek daha da mükemmel hale geliyor.

Dolgu maddesi deyince ne anlamalıyız?

Dolgu maddeleri çökük bölgelere, kırışıklık ve izlerin altındaki dokulara uygulanarak o bölgelere hacim veren ve kırışıklıları anında düzelten maddelerdir.

Bu maddelerin vücuda uygulanması riskli midir?

Yaklaşık 20 çeşit dolgu maddesi vardır. Bunlar arasında en meşhur olanlar kolajen ve hyalüronik asit içeren dolgulardır. Kolajen sığırdan elde edildiği için \%3 oranında alerji ihtimali vardır. Bu nedenle artık bir cins bakteriden elde edilen ve bütün canlılarda aynı formüle sahip olduğu için alerjik risk taşımayan hyalüronik asit tercih edilmektedir. Bu madde aynı zamanda eklem içi, göz gibi yerlerde de tedavi amaçlı kullanılan vücut dokularıyla tamamen uyumlu bir maddedir.

Hyalüronik asit molekulü ağırlığının 500 misli kadar su taşıyabilme özelliğine sahiptir. Bu madde gençlikte orta derimizde bol miktarda mevcut iken, otuzlu yaşlardan itibaren giderek azalmaya başlar. Derin kırışıklıklar ve hacim kayıpları oluşmasının sebeplerinden biri de budur.

Dolgu maddesi yapıldığı yere;

*Hacim verir

*Nem çekici özelliği ile uygulandığı bölgeyi sürekli nemli tutar

*Orta derideki fibroblast hücreleri uyararak kolajen ve elastin yapımını artırır

1-3 yıl arası da emilerek yok edilir ancak cildin kendi hücrelerini de uyarıp çoğalttığı için kırışık ve çökük bölgeler dolgu maddesi tamamen emildiğinde bile eskisinden iyi gözükecektir.

Hangi bölgelere dolgu yapılabilir?

Yüzün her bölgesindeki çizgi ve hacim kayıplarında, yanak ve elmacık bölgesinin belirginleştirilmesinde, çene kontürünün düzeltilmesinde, dudakların biçimlendirilip dolgunlaştırılmasında hatta burun biçiminin düzeltilmesinde dolgu maddeleri kullanılabilir.

Hangi aralıklarla tekrarlanmalıdır?

Kişinin durumuna göre bazen 1 kutu dolgu ile olumlu sonuç alınırken bazen daha fazla gerekebilir. İstenen sonuç alınıncaya kadar dolgu maddesi uygulamaya devam edilebilir. İyi sonuç almak için kısa aralıklarla 2-3 kutu dolgu uygulayabilir. Dudaklara, dudak üstü çizgilere, yanağa, sivilce izlerine uygulanan dolguların yoğunlukları ve miktarları farklı farklıdır. Bu miktar ilk görüşmeniz sırasında hekiminizle birlikte kararlaştırılmalıdır. 

Ayrıca tüm yüze, boyuna ve dekolteye uygulanarak cildin nem oranını ve kalitesini artıran dolgu çeşitleri de vardır.

X
Sohbete Başla
Hemen Ara
Yol Tarifi Al