0224 224 85 85 info@mukaddesozcan.com Pzt - Cmt: 9.00 - 19.00

Botoks

• Göz çevresindeki kaz ayakları, alın kırışıklıkları
• Boyun ve dekolte kırışıklıkları
• Burun ucu kaldırılması
• Ağız çevresi kırışıklıkları
• Göz çevresindeki tik ve spazmlar
• Koltuk altı, yüz ve el-ayak terlemeleri
• Diş gıcırdatma ve çene sıkma tedavisi
• Boyun bantları azaltma (Nefertiti boynu)

 

Botoks birkaç dakikalık bir işlemle gençleşme, yani canlı bakışlar, gergin bir alın, dinlenmiş ve mutlu bir ifade sağlayan bir estetik uygulamadır. Uzun yıllardır kas hastalıklarının tedavisinde kullanılan ve bir cins bakteriden özel koşullarda üretilen bir ilaçtır.

Etkisi
Botoks uygulandığı kaslar üzerinde gevşetici bir etki yapar ve bu etki dört ila altı ay sürer. Botoks uygulanan kaslar gevşer ve böylece yüzün üst tarafında, yani göz çevresi ve alında mimiklere bağlı olarak gelişen kırışıklıklar artık oluşamaz. Gülme sırasında meydana gelen kazayağı çizgileri, kaş çatmaya bağlı dikey alın çizgileri ve konuşurken oluşan yatay çizgiler ortadan kalkar.

Doğru bir şekilde botoks uygulanmış yüzde sağlıklı ve dinlenmiş bir ifade olur. Bu açıdan ilacın uygulandığı kaslar ve verilen doz çok önemlidir. Her bireyin kas yapısı farklı olduğundan standart şekilde bir uygulama yapılması doğru değildir. Botoks uygulamasının mutlaka bu konuda bilgili ve deneyimli bir hekim tarafından yapılması doğru olur. Botoks, yanaklarda veya dudaklarda kesinlikle şişkinlik yapmaz. Ancak botoks adından çok fazla söz edildiği için, cilt gençleştirme adına yapılan başka birçok uygulama da bu isimle anılır olmuştur. Gerçekte botoksun kullanıldığı bölgeyi şişirme, hacim kazandırma gibi bir özelliği yoktur.

Kullanıldığı yerler
En sık botoks kullanılan alanlar, üst yüz bölgesinde bulunan göz kenarı kazayağı çizgileri ile alnın yatay ve dikey çizgileridir.

Ayrıca üst dudak üstündeki dikey çizgilenmelerin ve yanaklardaki ince kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Ağız köşelerinin ve burun ucunun hafifçe kaldırılması; burun kökündeki çizgiler, boyun kırışıklıkları, yüz ovalindeki bozulma, sarkma gibi değişik durumların giderilmesinde de başarıyla kullanılır.

Diğer kullanım alanları
– Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanındaki ter bezi kaslarına yapıldığında 6-8 ay süreyle aşırı terlemeyi azaltır.
– Diş gıcırdatma durumlarında çiğneme kasına yapılan uygun miktar botoks bu sorunu çözer.
– Blefarospazm, yani göz çevresi kasının istemsiz kasılmasıyla sürekli göz kırpıştırma şeklinde beliren rahatsızlık botoksun etki alanına girer.
– Vagina kasının istem dışı kasılarak ilişkiyi engellediği vaginismus durumunda botoks etkili olabilir.
– Migren tipi baş ağrısında da kullanılır. Hatta kırışıklık giderme amacı ile botoks yapılan bazı hastalarımız baş ağrılarının azaldığını ifade ediyor.

Uygulama şekli ve sıklığı
Enjeksiyondan önce bu bölgede geçici his kaybı yapan bir krem uygulanır. Hem bu ilacın etkisi nedeniyle, hem de çok ince iğneler kullanıldığı için ağrılı bir uygulama değildir. İşlem, birkaç dakika gibi kısa bir sürede biter.

Botoks uygulandığı bölge ve doza göre 4-8 ay aralarla tekrarlanır. Yüz gençleştirme amacı ile yapıldığında ilk sene 4 ayda bir yapılır. İlerleyen yıllarda etki süresi 6-8 aya kadar uzar. Etkisi geçtiğinde bile kırışıklık hemen eski haline dönmez. Düzenli uygulanma durumunda, söz konusu bölgelerdeki kırışıklıklar tamamen kaybolur.

Maliyeti
Uygulamanın maliyeti kullanılan doza göre değişir. Pahalılık göreceli bir kavramdır. Ancak elde edilen sonucun çok değerli olduğu ve iyi bir krem için ayrılan bütçe ile botoks yaptırmanın mümkün olduğu da bir gerçektir. Üstelik çok daha kısa sürede sonuç alınır ve bu sonuç kesindir.

X
Sohbete Başla
Hemen Ara
Yol Tarifi Al