0224 224 85 85 info@mukaddesozcan.com Pzt - Cmt: 9.00 - 19.00

Dermapen

Dermapen Uygulaması Nedir ?

Dermapen, yara izlerinin, sivilce izlerinin, çatlakların, kırışıklıkların, renk eşitsizliğin ve cildin gençleşmesinin iyileştirilmesi için yapılan mikro-iğneleme tedavisidir. Dermapen, cildin yarasız iyileşme ve doğal kollajen üretimini destekleyerek cildin kendi kendini tedavi etme sürecini başlatır. Dermapen, kaleme benzeyen küçük bir cihazdır ve cilt sorunları olan hastaları tedavi etmek için kullanılır. Dünya genelinde 6.000’den fazla doktor, Dermapen’i özellikle cilt gençleştirmede, kırışıklık tedavisinde, saç dökülmesinde, cilt lekelerinde ve cilt rengi eşitsizliğinde kullanıyor. Dermapen uygulamasından sonra  kişi yaşına göre daha genç görünür. Cilt kalitesi artar.

Dermapen uygulaması cilt sorunlarını tedavi etmek ve ameliyatsız cilt gençleştirmek için kullanılan adını cihazın adından alan bir uygulamadır. Cildinizdeki sivilce lekelerinden kurtulmak ve renk eşitsizliğini düzenlemek için Dermapen yaptırabilirsiniz. Dermapen genel olarak yüz kırışıklıkları, izler, leke tedavisi için kullanılır. Kişi yaralandığında ve cildinde iz kaldığında, vücut bu bölgeyi onarma sürecine alır ve tedavi eder. Dermapen tıpkı bu iyileşme mantığı ile çalışır. Vücuttaki izlerde ve kırışıklıklarda kontrollu hasar oluşturarak cildin kendini iyileştirmesini sağlar. Ciltteki problemli hücreler kendi kendini düzelterek yeniler. Bu tedavi için dermapen sonrası cilt kolajen ve elastin üretmeye başlar. Dermapen uygulamasının sonunda cilt sıkılaşır ve daha pürüzsüz görünür.

Dermapen Nasıl Çalışır?

Dermapen cihazı ucunda 12 iğne bulunur ve bu 12 iğne uygulama alanına kontrollu bir şekilde batırılır. Cildin üst tabakasını delen bu iğneler gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Dermapen cilt üzerinde dikey olarak konumlandırılır ve kalemin içinde bulunan motor, iğnelerin cilt yüzeyinde ileri ve geri hareket etmesini sağlar.Cilt üzerinde birden fazla mikro kanalcıklar açılarak bu kanallara titreşim içeren iğneleme yöntemi uygulanır. Dermapen sayesinde ciltte kollajen ve elastin oluşumuna neden olacak büyüme faktörlerini uyarılarak cilt onarım süreci başlatılır. Dermapen uygulamasının sonunda ciltte kızarıklık görülmesi normaldir. Bir iki saat içinde geçer ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

X
Sohbete Başla
Hemen Ara
Yol Tarifi Al