0224 224 85 85 info@mukaddesozcan.com Pzt - Cmt: 9.00 - 19.00

Dolgu

• Yüz
• Göz altı
• Burun
• Yanaklar
• Dudak
• Çene ve çene hattı
• Boyun
• Dekolte
• El gençleştirme
• Akne izleri

DOLGU MADDELERİ
Genç ve güzel olma hayalini gerçekleştirmek üzere üretilen dolgu maddeleriyle yapılan kırışıklık tedavisi, son derece başarılı yöntemlerden biridir. Yaklaşık 20 yıldır milyonlarca kişiye uygulanmış olan dolgu maddelerinin içerikleri giderek mükemmel bir hale gelmektedir. Bu uygulama ile 10 dakika içinde yaklaşık 10 yaş gençleşmek mümkündür.

Etkisi
Dolgu maddeleri çökük bölgelere, kırışıklık ve izlerin altındaki dokulara uygulanarak o bölgelere hacim veren ve kırışıklıkları anında düzelten maddelerdir.

Birçok dolgu maddesi bulunmasına rağmen en fazla tercih edileni hiyalüronik asit içeren dolgulardır. Hiyalüronik asit bir cins bakteriden elde edilir ve bütün canlılarda aynı formüle sahip olduğundan alerji riski taşımaz.

Hiyalüronik asit, eklem içi ve göz gibi vücut dokularıyla tamamen uyumludur.

Molekül ağırlığının 500 katı kadar su taşıyabilme özelliği bulunur. Bu madde gençlikte derimizin orta kısmında bol miktarda bulunurken otuzlu yaşlardan itibaren giderek azalmaya başlar. Cildimizde derin kırışıklıklar ve hacim kayıpları oluşmasının sebeplerinden biri de budur.

Dolgu maddesi yapıldığında bu bölgeye hacim verir ve nem çekici özelliği ile uygulandığı bölgeyi sürekli nemli tutar. Orta deride fibroblast hücreleri uyararak kolajen ve elastin yapımını artırır. Böylece cildin kendini yenilemesine katkıda bulunur.

Bir ila üç yıl arasında vücut tarafından emilerek yok edilir, ancak cildin kendi hücrelerini de uyarıp çoğalttığı için kırışık ve çökük bölgeler dolgu maddesi tamamen emildiğinde bile eskisinden daha iyi görünür.

Uygulama Yerleri
Yüzün her bölgesindeki çizgi ve hacim kayıplarında, yanak ve elmacık kemiği bölgesinin belirginleştirilmesinde, çene çizgilerinin düzeltilmesinde, dudakların biçimlendirilip dolgunlaştırılmasında, hatta burun biçiminin düzeltilmesinde dolgu maddeleri yararlı olabilir. Özelikle burundan dudağa ve dudak kenarlarından çeneye uzanan çizgiler belirginleştiğinde yüz yaşlı ve üzgün görünür. Bu çizgilerin dolgu uygulamasıyla yok edilmesi ifadeyi önemli oranda gençleştirir.

Bir diğer kullanım alanı da ellerin gençleştirilmesidir. Ayrıca tüm yüze, boyuna ve dekolteye uygulanarak cildin nem oranını ve kalitesini artıran dolgu çeşitleri de vardır.

Uygulama Sıklığı
Kişinin durumuna göre bazen 1 kutu dolgu ile olumlu sonuç alınırken bazen daha fazla madde gerekebilir. İstenen sonuç alınıncaya kadar dolgu maddesi uygulamaya devam edilebilir. Etkili bir sonuç almak için kısa aralıklarla 2-3 kutu dolgu uygulanabilir. Dudaklara, dudak üstü çizgilere, yanağa, sivilce izlerine uygulanan dolguların yoğunlukları ve miktarları birbirinden farklıdır. Söz konusu miktar görüşme sırasında hekiminizle birlikte kararlaştırılır.

X
Sohbete Başla
Hemen Ara
Yol Tarifi Al