0224 224 85 85 info@mukaddesozcan.com Pzt - Cmt: 9.00 - 19.00

Dövme Silme

• Siyah, beyaz, kırmızı dövme silme
• Kalıcı makyaj silme

Q-switched lazer ile tüm dövmeler ve kalıcı makyaj uygulamaları kolayca silinebilmektedir.

Dövmeleri yok etmek amacıyla kullanılan lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek bu enerjiyi dönüştürür. Bu sayede deri içindeki büyük parçalar halinde bulunan pigment açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrılmış dövme boyasını daha kolay emer ve yok eder.

Dövme türleri
Günümüzde dövme silme lazerleri çok ileri teknoloji ile üretilir. Birçok ana rengi lazerle silmek mümkün olmakla birlikte mor, pembe, sarı renklerin bazı tonları ten rengi ve beyaz renkli dövmeler maalesef lazerle kolayca silinemez. Bu nedenle ileride dövme sildirmeyi düşünenlerin lazerle çıkması zor veya imkansız olan renkleri kullandırmamaları önemlidir.

Dövme silme seans sayısı
Dövmelerin lazerle silinmesinde seans sayısını kullanılan boya, uygulanan teknik, kullanılan boya miktarı ve kullanılan lazer türü belirler. Dövme silme 5-15 seans aralığında gerçekleşir.

İşlem öncesi hazırlık
Tedaviden 2 hafta kadar öncesinden itibaren tedavi alanını güneşten korumak önemlidir. Tedaviden 1 gün önce ve tedavi günü aspirin ya da kan sulandırabilen diğer ilaçlar alınmamalıdır. Demir ilacı kullanılıyorsa tedaviden 1 hafta önce kesilmelidir.

Uygulama sırasında ağrı duyulması
Ağrı kişiye özel bir duyum olduğundan uygulamada hissedilen ağrı hissi, kişiden kişiye değişir. Genelde dövme silme işleminde anestezik kremle uyuşturmak ve işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olur.

Dövme silme seans aralığı
Dövme silme seans aralıkları 6-8 haftadır.

Tedavi sonrası
Tedavi alanına düzenli aralıklarla buz kompleksi yapmak, 2 gün sıcak su, sauna, buhar banyosu gibi uygulamalardan uzak durmak önemlidir. Deride kabuklanma varsa kabuklanma düzelinceye kadar havuza veya denize girmemek yerinde olur. Lazerle dövme silme tedavilerinin büyük çoğunluğunda kalıcı bir lekelenme veya iz gelişmez. Kişinin geçmişte keloid, hipertrofik skar gibi bir sorunu olmuşsa sorun gelişme riski artar. Uygulama öncesi ve sonrası gerekli önlemler alındığında genellikle sorun yaşamadan dövme silmek mümkün olur.

X
Sohbete Başla
Hemen Ara
Yol Tarifi Al