0224 224 85 85 info@mukaddesozcan.com Pzt - Cmt: 9.00 - 19.00

İple Ameliyatsız Cilt Germe ve Gençleştirme

Cilt altına yerleştirilen ve dokuda eriyen ipler;
iki şekilde etki ederler.

1. Örme tekniği ile ciltte sıkılaştırma ve yenileme sağlanır.

2. Asma tekniği ile cilt sarkmaları tedavi edilir.

• Tüm yüz
• Kaşlar
• Gıdı ve boyun
• Kollar
• Bacaklar
• Karın uygulama alanlarıdır.

İple yüz ve vücut germe işleminde ciltten emilen özel cerrahi ipler kullanılarak yüz, boyun, karın, bacak ve kollar gibi vücudun pek çok bölgesinde belirgin bir gerginlik elde ediliyor. Bu işlemlerin en önemli özelliği ise oldukça güvenli, etkili, kalıcı ve pratik olmaları. Sonuç olarak cilt daha parlak, daha aydınlık ve daha sıkı hale gelerek gençleşme sağlanıyor.
Günümüzün gelişmiş teknikleri ile yapılan bu iple gençleştirme uygulamaları, cerrahi uygulamalara etkili ve güçlü bir alternatif olarak görülebilir.

Uygulanışı

Ağ tekniği ile cilt sıkılaştırma ve yenileme

Asma tekniği ile cilt sarkmasını önleme

İple cilt germe uygulamasının pek çok farklı tekniği olmakla beraber, uygulamanın temel prensibini kılçıklı ya da düz olarak nitelendirilen polidioksanon (PDO) tipte özel iplerle, uygulama bölgesindeki yumuşak dokuların yukarıya çekilerek gerilmesi oluşturuyor.
İple cilt germe işlemine başlamadan önce hastanın yüz veya diğer uygulama bölgesi temizlenerek bölgesel anestezi sağlayan krem sürülür. Uzman hekim bu bölgeye uygulanacak iplerin sayısını ve yönünü kişinin ihtiyacına özel olarak belirler ve detaylı bir planlama yapar. Bu şemaya uygun olarak, önceden belirlenmiş olan bölgelerde, ince uçlu iğne ya da kanüller içine yerleştirilen ipler cildin derin katlarına yerleştirilir. Cilde yerleştirilen bu özel ipler sayesinde belirgin bir gerginlik ve gençleşme elde edilir.
İple cilt germe uygulamasında, hastanın yüzüne yerleştirilen bu özel iplere vücut olumlu tepki veriyor. Bu sayede cilt açısından son derece önemli olan fibroblastların üretimi tetikleniyor ve ciltte yoğun bir kolajen maddesi artışı elde ediliyor. Bu durum, iple cilt germe uygulamasında hedeflenen kaldırma (lifting) ve yaşlanma karşıtı (antiaging) etkiyi de artırıyor.

Etki süresi
İple cilt germe uygulamasının etkileri kişide uygulama sonrasında hemen görülebiliyor. Uygulamadan sonra zaman ilerledikçe etki giderek artıyor, birkaç ay içerisinde tam etki ortaya çıkıyor ve en az iki yıl sürüyor.

Uygulama yerleri

Tüm yüz

Kaşlar

Gıdı ve boyun

Kol ve bacak

Karın

Uygulama sonrası
İple cilt germe tedavisinden sonra kişi günlük hayatına hemen geri dönebiliyor. Uygulama sonrasında yüzde hafif derecede şişlik ve morluk görülebiliyor, ancak bu durum kısa bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor.
Uygulamadan sonraki 20 gün boyunca yüz bölgesine baskı uygulama, ovma, sert bir şekilde kaşıma, yüz üstü uyumadan kaçınmak gerekiyor.

X
Sohbete Başla
Hemen Ara
Yol Tarifi Al