0224 224 85 85 info@mukaddesozcan.com Pzt - Cmt: 9.00 - 19.00

Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Siğiller vücudumuzun birçok yerinde baş gösterebilmektedir. Siğili meydana getiren HPV adı verilen bir virüstür. Tespit edilen 200 den fazla çeşidi vardır. Siğilin ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi almak için siğil nedir yazımızı okuyabilirsiniz. Deriye etki eden deride kendini gösteren bir yapıdır. Tutunduğu bölgede deriden kabarık bazen toplu iğne başı büyüklüğünde lezyonlar oluşturabiliyor. Siğiller oldukça bulaşıcıdır. Hasta bir kişi ile sağlam bir kişi temas ettiği takdirde virüsün bulaşması kaçınılmaz olur. Siğiller az önce de belirttiğimiz gibi vücudun birçok yerinde oluşabilir. Genital bölgede, ellerde, ayaklarda ve diğer bölgelerinde barınabilmektedir. Çocukluk döneminden yetişkinlik dönemine kadar her yaş grubunda meydana gelebilir. Siğiller vücuda kişinin bağışıklık sistemini bloke ederek yerleşir. Oluştuğu yerde kötü bir görüntü meydana getirir. Hem sağlık açısından hem de estetik görüntü açısından hemen tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Siğilin tedavi edilmesi için öncelikle hangi çeşit bir siğil olduğu belirlenmelidir. Siğilin bulunduğu bölgeye göre tedavi değişiklik göstermektedir. Bağışıklık sistemi güçlü olan kişilerde oluşan siğiller kendiliğinden geçebilir.

Bu yazımızda lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır ve lazerle siğil tedavisinin avantajları nelerdir konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır?
Siğil tedavisinde elektrokoter ve kriyoterapi gibi yöntemler kullanılıyorken günümüzde lazer yöntemi kullanılmaya başlanmıştır. Lazer siğili besleyen damarları yok etme üzerine çalışan bir mekanizmadır. Lazerle siğil tedavisi öncesi hasta detaylı muayene edilir. İşlem öncesi lokal anestezik kremler kullanılabilir. Lazerle siğil üzerine nokta atışları yapılır ve siğili yakmak amaçlanır. Tedavinin amacı bağışıklık sistemini harekete geçirmektedir. Çünkü siğiller önce bağışıklık sistemini yıkar. İşlem sonrası siğiller tekrar oluşabilir. Böyle bir durumun oluşmaması için doktor kontrolleri aksatılmamalı ve verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Lazerle siğil tedavisinin avantajları nelerdir?
Lazerle siğil tedavisi, ameliyatsız siğil tedavisi olarak da bilinmektedir. Lazerle siğil tedavisinde on dakikalık kısa bir seans ile kesi, ağrı ve acı olmadan siğiller yok edilebilmekte, operasyon sonrasında tekrar siğil görülme riski önemli ölçüde düşmektedir. Lazerle siğil tedavisi olan hastalar aynı gün normal hayatlarına dönebilmektedirler.

Hastanemizde siğilin yapısı, bulunduğu bölge ve hastanın tıbbi durumuna göre tedavi yöntemi belirlenmekte gerekli durumlarda lazerle siğil tedavisi yönteminin yanı sıra krioterapi, elektrokoter ve radyofrekans yöntemleri ile de siğil tedavisi uygulanabilmektedir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane ortamında lazerle siğil tedavisi imkanı sunmaktayız. Siğil tedavisi, lazerle siğil tedavisi ve siğil tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz dermatoloji, genel cerrahi ve kadın hastalıkları ve doğum servisinde bulabilirsiniz.

X
Sohbete Başla
Hemen Ara
Yol Tarifi Al