0224 224 85 85 info@mukaddesozcan.com Pzt - Cmt: 9.00 - 19.00

Peeling

Hem sağlık, hem estetik amaçlı olarak ilerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve diğer cilt problemlerinin azaltılması için cildinizin temizlik ve bakımı son derece önemlidir. Cildin bakım ve gençleştirilmesini hedefleyen peeling cildi soyarak bu yapının yenilenmesini sağlar.

Derinin soyulması anlamına gelen peeling, farklı uygulamaları anlatmak için kullanılabiliyor. Örneğin evde çeşitli bakım ürünleriyle, hatta keselemeyle mekanik olarak yapılan peeling, bizim profesyonel olarak yaptığımız kozmetik uygulamadan çok farklıdır. Biz kliniğimizde çok çeşitli kimyasal peelingler yaptığımız gibi, bitkisel ürünlerle green peeling denen uygulamayı da gerçekleştiriyoruz. Cildin durumuna, ihtiyaca ve beklentilere göre en uygun seçim hastayla birlikte kararlaştırılır.

Kullanılan maddelerin etki ettiği derinliğe göre, peeling işleminden etkisi değişir. Yüzeyel peeling derinin üst tabakalarını etkiler. Bu uygulamada iyileşme çok kısa sürede tamamlanır. İstenen etki sık aralarla yapılan çok sayıda seansla sağlanır. İyileşme süresini beklemenin tolere edilemediği durumlarda seçilmesi daha uygun olur.

Orta derinlikteki peeling, derinin daha derin tabakalarını etkiler. Bu uygulama daha uzun aralıklarla ve daha az sayıda seans gerektirir. İyileşme ve soyulma süresi 2-3 gün ile bir hafta arasında değişebilir.

Kimyasal peeling’de hangi uygulamanın seçileceği, hastanın cilt tipine, sorunun ne olduğuna ve kişisel özelliklere bağlıdır.

Etkisi
– Parlaklık, gerginlik, pürüzsüzlük
– Sıkılaşma
– Gözeneklerin küçülmesi
– Cilt esnekliğinin artırılması
– İnce kırışıklıkların ortadan kalkması
– Yeni cilt yapımının tetiklenmesi
– Özellikle güneş hasarı oluşmuş ciltte lekelerin yok edilmesi
– Akne izlerinin giderilmesi
– Cilt renk tonundaki farklılıkların giderilmesi

Hastaya kinikte yapılan uygulamaların dışında evde devam ürünleri önerilerek uygulamaların etkisini artırması sağlanır.

X
Sohbete Başla
Hemen Ara
Yol Tarifi Al